چگونه مدیران مالی چالش‌های پیش روی خود را مرتفع می‌سازند؟
چگونه مدیران مالی چالش‌های پیش روی خود را مرتفع می‌سازند؟

چگونه مدیران مالی چالش‌های پیش روی خود را مرتفع می‌سازند؟، یک مدیر مالی برای اجرای اولویت‌های استراتژیک مهم، نیاز به درک بهتر فناوری‌های دیجیتال و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها دارد. همچنین توانایی تهیه داده‌ها و تحلیل پیشرفته برای عملکرد مالی امری حیاتی است. بسیاری از مدیران مالی اظهار داشتند باید بتوانند مهارت‌های خود را در مدیریت روابط با ذینفعان از جمله سرمایه‌گذاران و مدیران ارشد بهبود بخشند. اما سوالی که مطرح است این است که مدیران مالی چگونه می توانند به این چالش ها غلبه کرده و آنها را از سر راه خود بردارند؟ ما در این مقاله به این پرسش پاسخ داده ایم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

پشتیبانی از نوآوری و مدل‌های کسب‌وکار جدید

همکاری با کارآفرینان و استارت‌آپ‌ها به هدایت نوآوری، نحوه برخورد با مشتریان و شناخت نیاز بازارهای نوظهور کمک می‌کند. مدیران مالی نقش اساسی در ایجاد همکاری‌هایی نظیر مشورت در مورد شرکای بالقوه، تحریک انگیزه بین شرکا و ایجاد یک مدل راهبردی مؤثر ایفا می‌کنند.

توسعه و ارائه راهبرد چابک

راهبردهای تجاری باید با پویایی بخش‌های شرکت، نیازهای متفاوت مشتریان، فن‌آوری‌های در حال ظهور و محیط نظارتی در حال تغییر سازگاری داشته باشند. مدیران مالی می‌توانند این استراتژی‌ها را توسعه و ارائه دهند؛ برای مثال در فرصت‌های تجاری جدید سرمایه‌گذاری کنند.

هدایت رشد پایدار و بلندمدت

شناسایی ریسک‌ها در اسرع وقت، به مدیریت اثرات منفی فعالیت‌ها و استفاده از فرصت‌ها کمک می‌کند تا با عدم قطعیت ایجادشده در اثر نوسانات پیوسته بازار سازگاری داشته باشند. مدیران مالی می‌توانند در سرمایه‌گذاری برای به دست آوردن فرصت‌های رشد موثر باشند، مانند سرمایه‌گذاری در محصولات و خدمات جدید یا ورود به بازارهای جدید.

الهام بخشی و راهبری با هدف‌گذاری قاطع و اخلاق‌مداری

بیان اهداف کسب‌وکار و مواضع اخلاقی به کارمندان موجب می‌شود تا آن‌ها هنگام مواجهه با چالش‌های جدید انگیزه داشته باشند. مدیران مالی برای دستیابی به اهداف شرکت، نمونه‌های پیشین را برای سنجش عملکرد شرکت تبیین می‌کنند.

پشتیبانی از ابزارهای دیجیتال

درک فرصت‌ها و ریسک‌ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به ابزار دیجیتال به عنوان راه‌گشای اهداف شرکت و نحوه ارائه کالا و خدمات بیاندیشند.

این حقیقت غیر قابل انکار است که این مدیران مالی هستند که می‌توانند به کسب‌وکار شما کمک کنند. مدیران مالی امروزه با مهارت‌های دانش دیجیتالی و تسلط بر ابزارهای جدید مانند نرم افزار حسابداری ، تجزیه و تحلیل توانسته‌اند بین اهداف کوتاه‌مدت و اهداف بلندمدت یک شرکت تعادل ایجاد کنند و همچنین با ایجاد سرمایه‌گذاری‌های تجاری مربوطه، فرصت‌ها را شناسایی و سبب رشد روز افزون شرکت شوند.