شغل حسابداری و آینده آن
شغل حسابداری و آینده آن

شغل حسابداری و آینده آن ، شغل حسابداری به منظور جمع آوری اطلاعات مالی برای مدیران شرکت ها و سازمان های دولتی به منظور تصمیم گیری، ایجاد شده است.

صاحبان کسب و کار به منظور توزیع مناسب منابع مالی به اطلاعات مالی استاندارد و صحیح نیاز دارند، که این اطلاعات را از طریق حسابداران سازمان کسب کنند.


بازار کار رشته حسابداری


شغل حسابداری در تمامی زمینه ها مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که در رشته حسابداری فارغ التحصیل می شوند می توانند به عنوان حسابدار مالی، حسابدار صنعتی، حسابدار دولتی، حسابدار مالیاتی، حسابداری بیمه، حسابداری بانکی به فعالیت بپردازند، علاوه بر آن در زمینه رشته حسابرسی نیز می توانند به عنوان حسابرس داخلی و حسابرسان مستقل نقش داشته باشند. یکی دیگر از گرایشات این شغل، ممیز مالیلاتی است. همانطور که می بینید حسابداران در گرایش های مختلفی در سازمان می توانند فعالیت داشته باشند.


مهارت های لازم برای شغل حسابداری


- مسلط بر اصول و علم حسابداری
- آگاهی از قوانین مالیاتی
- مسلط بر قوانین تامین اجتماعیی و قوانین کار
- آشنایی با نرم افزار های حسابداری و اکسل
- تسلط کافی بر نرم افزارهای جامع مالی
- قدرت تجزیه و تحلیل
- داشتن مهارت های ارتباطی


یک حسابدار زمانی می تواند از دانش حسابداری خود نهایت استفاده را ببرد که با نرم افزارهای مالی آشنایی کامل داشته باشد. تا بتواند با استفاده از آنها اطلاعات لازم را در اختیار مدیران شرکت ها و نهادهای مربوطه قرار دهند. در اینجا نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که امروزه اسناد حسابداری در بهترین نرم افزارهای مالی، به صورت اتوماتیک صادر می شوند به طوری که حسابدار دیگر اطلاعات را به صورت دستی وارد نمی نماید و این روند با گذشت زمان پیشرفت خواهد کرد تا زمانی که حسابدار بیشتر وظیفه نظارت و تجزیه و تحلیل اطلاعات حسابداری را بر عهده می گیرد.


نتیجه پایانی


در هر صورت حسابدار در هر مقطعی که قرار دارد باید اطلاعات حسابداری خود را به روز نگهدارد تا بتواند از پس چالش های جدید برآید و توان پاسخگویی به مدیران سازمان را داشته باشد.