سخت افزار لازم برای نصب نرم افزار حسابداری
سخت افزار لازم برای نصب نرم افزار حسابداری

سخت افزار لازم برای نصب نرم افزار حسابداری ، برای نصب نرم افزار حسابداری باید بر اساس نوع آنها از قدرت سخت افزاری که توسط سازنده آن نرم افزار پیشنهاد می شود، استفاده کرد.

مانند هر نرم افزار دیگری نرم افزارهای حسابداری هم باید توسط سخت افزار مربوط به آن پشتیبانی شوند تا بتوان از خدمات آن بهره برد.


عوامل موثر در سخت افزارهای نرم افزار حسابداری


- تعداد کاربر: با توجه به تعداد کاربرانی که یک نرم افزار حسابداری دارد، از منابع سیستم بیشتر استفاده می نماید، در نتیجه در این حالت کاربران زیادی به طور همزمان از نرم افزار حسابداری استفاده می نمایند، بنابراین باید نرم افزار لازم دز زمان پیک، تامین شود.
- تعداد ماژول ها: برای اینکه بتوان کارایی نرم افزارهای حسابداری را افزایش داد می توان با افزایش ماژول ها یا افزونه ها، چنین موردی را مرتفع نمود. به عنوان مثال از ماژول پیامک به صورت افزونه می توان بر روی نرم افزار حسابداری اصلی استفاده کرد و کارایی نرم افزار را افزایش داد. در ضمن تعداد بالای ماژول ها سبب افزایش مصرف منابع خواهد شد.
- حجم پایگاه داده: هر چه میزان فعالیت کسب و کاری افزایش یابد اطلاعت زیادی روزانه در نرم افزار حسابداری ثبت خواهد شد. این افزایش اطلاعات سبب افزایش حجم و در عین حال افزایش پردازش سخت افزاری خواهد شد. بنابراین بر اساس حجم دیتا بیس لازم است از سخت افزار مناسب استفاده کرد.


صورت ها مختلف نرم افزارهای حسابداری


- نرم افزار حسابداری ویندوز : این نوع نرم افزار برای کسب و کارهای کوچک است و تنها یک کاربر از آن استفاده می نماید. در این صورت نیازی به اینترنت ندارد. برای نرم افزارهای حسابداری ویندوز دو نوع قفل برای تامین امنیت کاربران به کار گرفته می شود. قفل های سخت افزاری و قفل های نرم افزاری
- نرم افزار حسابداری تحت وب : این نوع نرم افزار حسابداری با استفاده از شبکه ارتباطی http در دسترس قرار می گیرد. این نوع برنامه ها توسط مرورگرها اجرا می شوند. این نرم افزارها الزاما روی اینترنت اجرا نمی شوند و قادرند بر روی شبکه داخلی شرکت نیز اجرا شوند.
نرم افزار حسابداری ابری : این نوع نرم افزار بر روی سرورهای شرکت میزبان قابل اجرا هستند و به منظور اجرا باید اینترنت موجود باشد.


نتیجه پایانی


سخت افزارهای مناسب، پیش نیاز نصب نرم افزارهای حسابداری می باشند که لازم است با توجه به پیشنهادات شرکت سازنده نرم افزار حسابداری، از سخت افزار مربوط به آن استفاده کرد.